چرا کتاب کمک درسی و آموزشی، گران است؟

چرا کتاب کمک درسی و آموزشی، گران است؟

در این مقاله چه می‌خوانیم ...

با اوضاع اقتصادی این روزها شاید خرید کتاب کمک درسی به نظر گران باشد اما چرا کتاب کمک درسی و آموزشی، گران است؟ بدون شک کاغذ یکی از مهمترین مواردی است که جامعه بشری اختراع کرده است زیرا به پیشرفتهای بعدی تکنولوژی کمک قابل توجهی می کند. در فرآیند تولید کاغذ ، درختان مهمترین ماده اولیه هستند. تخمین زده می شود که 24 درخت برای تولید 1 تن کاغذ استفاده می شود. برای درک بهتر گران بودن کتاب های کم درسی بهتر است از ابتدا به داستان تولید کاغذ و کتاب نگاه کنیم همان طور که می دانید کاغذ قسمت مهمی در زندگی روزمره ماست. ما از آن برای برقراری ارتباط ، تولید کتاب کمک درسی و آموزشی استفاده می کنیم. اما در واقع کاغذ چگونه ساخته می شود؟

اگر می خواهید بدانید چرا کتاب کمک درسی و آموزشی، گران است؟ باید بدانید چگونه چوب را برای استفاده خود به ورق کاغذ تبدیل کنیم؟ ما هر ساله بیش از 150 میلیون درخت را در مزارع خود می کاریم قبل از اینکه به کارخانه منتقل شوند تا به کاغذ تبدیل شوند. ساخت کاغذ فرآیندهای مختلفی را طی می کند. شواهد تاریخی نشان می دهد که چینی ها اولین جامعه ای بودند که روشی را برای ساخت کاغذ ابداع کردند. باستان شناسان اظهار داشتند که قدیمی ترین کاغذهای جمع آوری شده مربوط به چین مربوط به قرن 2 قبل از میلاد بوده است. گرچه روند ساخت کاغذ ریشه در چینی ها دارد ، اما توسط جوامع اسلامی که با استفاده از ماشین آلات به تولید مقادیر زیادی کاغذ روبرو شدند ، اصلاح شد. امروزه چین و ایالات متحده بزرگترین تولیدکنندگان کاغذ در جهان هستند.

چگونه کاغذ تولید می شود؟

اگر می خواهید بدانید چرا کتاب کمک درسی و آموزشی، گران است؟ ابتدا لازم است درباره فرآیند تولید کاغذ بدانید. صنعت کاغذ و خمیر کاغذ از فرآیندهای صنعتی مختلفی برای تبدیل منابع طبیعی خود (یعنی خمیر چوب) به کالاهایی با درجه مصرف استفاده می کند. دو روش اصلی برای تولید کاغذ وجود دارد. یک فرایند دستی و یک فرایند وابسته به ماشین. فارغ از فرآیند مورد استفاده در ساخت کاغذ ، تفاله یک جز اساسی است. در ساخت پالپ ، تعداد قابل توجهی از درختان قطع می شوند.

نکته اصلی در تعیین تعداد درختان قطع شده این است که آیا آسیاب پالپ به یک فرآیند خمیر کاشت شیمیایی یا مکانیکی متکی است. کارشناسان صنعت نشان می دهند که در حالی که از خمیر شیمیایی برای تولید 1 تن کاغذ چاپ استفاده می شود ، تقریباً 24 درخت لازم است. 24 درخت باید ترکیبی از چوب های نرم و چوب های سخت باشد که هر کدام حدود 40 فوت قد دارند و قطر آنها تقریباً 6-8 اینچ است.

اعتقاد بر این است که فرآیند خمیربرداری شیمیایی که اغلب از آن به عنوان فرآیند خمیر کرافت یاد می شود ، به دلیل استفاده زیاد از درختان در ساخت یک تن کاغذ ، بسیار ناکارآمد است. فرآیند خمیربرداری مکانیکی بسیار کارآمدتر از فرآیند خمیر کرافت است زیرا از درختان کمتری برای ساخت یک تن کاغذ استفاده می کند. روند خمیر مکانیکی از 12 درخت استفاده می کند که مخلوطی از چوب سخت و چوب نرم است.

چرا کتاب کمک درسی و آموزشی، گران است؟

شاید الان راحت تر درک کنید که چرا کتاب کمک درسی و آموزشی، گران است؟ روند تولید کاغذ از آنجا که به آلودگی کمک می کند، مورد انتقاد گسترده محیط بانان قرار گرفته است. کاغذ سازی بر روی محیط تأثیر می گذارد زیرا درختان را از بین می برد. طبق داده های ارزیابی جهانی منابع جنگل ، روزانه تقریباً 80،000 تا 160،000 درخت در سراسر جهان قطع می شوند که درصد قابل توجهی در صنعت کاغذ سازی استفاده می شود. تأثیر عمده جنگل زدایی مداوم تغییر در الگوهای آب و هوایی جهانی است. صنعت تولید کاغذ به غیر از جنگل زدایی ، به آلودگی هوا نیز کمک می کند. داده ها نشان می دهد که تولید 1 تن کاغذ نزدیک به 20000 گالن آب را آلوده می کند.

شاید الان بهتر بتوان قیمت بالای کتاب کمک درسی را دریافت و پاسخ این سوال که چرا کتاب کمک درسی و آموزشی، گران است؟ با توجه به سختی هایی که برای تولید کاغذ طی می شود کاملا مشخص باشد. همین طور آسیب هایی که به محیط زیست وارد می شود شاید بیشتر از قبل قدر کاغذ و کتاب ها را بدانیم! البته که بخش اصلی بالا بودن قیمت ها حجم کاغذ استفاده شده در کتاب کمک درسی است اما محتویات آموزشی و مطالب گردآوری شده توسط طراحان کتاب هم شامل هزینه هایی است که باید پرداخت گردد و این هزینه ها برای هر انتشارات متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب

پیشنهاد ما به شما

آخرین محصولات مشاهده‌شده

سبد خرید
فروشگاه
حساب من