شیمی کنکور را چطور بخوانیم؟

شیمی کنکور را چطور بخوانیم؟

در این مقاله چه می‌خوانیم ...

یکی از سوالات متداول دانش آموزان این است که شیمی کنکور را چطور بخوانیم؟ چند نکته برای مطالعه درس شیمی وجود دارد که لازم است دانش آموزان آن ها را بدانند به همین منظور تیم زودر با تهیه یک فایل ویدئویی از زبان استاد حسین معینی دبیر شیمی مدارس تیز هوشان تهیه نموده است تا پاسخ بسیاری از سوالاتی که در ذهن دانش اموزان در مورد درس شیمی نقش بسته را پاسخ دهد پس حتما برای دیدن این ویدئو زمان بگذارید.

شیمی کنکور را چطور بخوانیم؟

اولین نکته در مورد درس شیمی این است که این درس را باید به صورت پیوسته مطالعه کنید حتما برایتان سوال است که پیوسته خواندن درس شیمی یعنی چه ؟ منظور از پیوسته خواندن این است که باید در طول هفته برای مطالعه درس شیمی زمان بگذارید و خواندن را رها نکنید به این صورت که دو هفته متوالی برای شیمی زمان بگذارید و دو هفته مطالعه آن را فراموش کنید اینگونه مطالعه برای درس شیمی مفید نخواهد بود. با این گونه مطالعه حتما خودتان هم متوجه پایین آمدن درصد امتحاناتی که در آن شرکت می کنید خواهید شد پس شیمی را به طور پیوسته مطالعه کنید.

دومین نکته برای درس شیمی مطالبی است که به ظاهر در دسته حفظیات قرار نمی گیرند اما حفظ کردن این مطالب می تواند به نفع شما باشد مطالبی مانند جدول تناوبی، فرمول نویسی و نام گذاری اگر حفظ شود در سرعت عمل شما نقش بسیار پر رنگی خواهند داشت و سومین نکته مربوط به مسائل درس شیمی است. همان طور که می دانید بخش قابل توجهی از تست های کنکور مربوط به مسائل شیمی است که مشکل بسیاری از دانش آموزان در بخش محاسبات است بنابراین توصیه می کنیم در ماه های آخر نزدیک به کنکور یک روز درمیان تعداد 10 الی 15 تست مربوط به مسائل شیمی را حل کنید تا مهارت خودتان را در محاسبات بالا ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب

پیشنهاد ما به شما

آخرین محصولات مشاهده‌شده

سبد خرید
فروشگاه
حساب من