0

سبد خرید شما خالی است.

بهترین زمان برای حفظ درس
کتاب کمک آموزشی،مقالات
۱۴۰۰/۰۷/۱۵
زمان مطالعه : 4 دقیقه
بهترین زمان برای حفظ درس

هر کس متفاوت کار می کند ، فکر می کند و یاد می گیرد ، حتی زمانی که به بهترین زمان برای حفظ درس در روز تلقی می شود برای دانش آموزان مختلف متفاوت است و با توجه به میزان حفظ ، تمرین و ارتباطات لازم برای تسلط بر زبان مقصد ، فقط منطقی است که سعی کنیم از هر دقیقه ای که برای مطالعه صرف می کنیم حداکثر استفاده را ببریم. این مطلب برخی از مزایای مطالعه در صبح ، بعد از ظهر و عصر را به شما نشان می دهد. سپس ما به شما کمک می کنیم تا مزایا را با سبک یادگیری خود بسنجید تا بتوانید برنامه مناسب را برای خود انتخاب کنیدو بهترین زمان برای حفظ درس را در خود بیابید.

بهترین زمان برای حفظ درس چه زمانی است؟

یک مطالعه نشان می دهد که صبح ممکن است مفیدترین زمان برای یادگیری باشد. در حالی که این مطالعه علل احتمالی این افزایش بهره وری را بررسی نمی کند ، اما نشان می دهد که می تواند منجر به یادگیری کارآمدتر شود. از آنجا که مطالعه موثرتر می تواند به دانش آموزان در صرفه جویی در وقت ، کاهش استرس و در نهایت تسلط سریعتر کمک کند ، این یک مزیت بسیار ارزشمند است.

نور طبیعی روی چشم راحت تر است.

نور مصنوعی می تواند منجر به خستگی چشم شود ، بنابراین استفاده از نور روز مفید است. از این گذشته ، کاهش ناراحتی مانند این می تواند به سهولت خواندن کتاب های درسی ، مطالعه فهرست واژگان یا انجام تمرینات خواندن بدون نیاز به استراحت کمک کند.

به احتمال زیاد می توانید با دیگران درس بخوانید یا به دنبال کمک باشید.

یادگیری اغلب یک تلاش اجتماعی است. مطالعه با دیگران می تواند برای شما بسیار مفید باشد یا به شما کمک می کند تا هر موضوعی را که چالش برانگیز است برطرف کنید. اگر صبح مطالعه می کنید ، ممکن است بتوانید بلافاصله تماس بگیرید تا دوستان شما برای مطالعه گروهی به شما بپیوندند.

بهتر است استراحت کنید

از خواب شبانه خود استفاده کنید! بدون یک روز کامل کار ، کارهای روزمره یا استرس عمومی پشت سر هم ، مطالعه صبحگاهی می تواند برای تمرکز بر یادگیری عالی باشد. اگر تصادفاً فردی صبحگاهی هستید ، حتی ممکن است هوشیارتر باشید.

مزایای مطالعه بعد از ظهر چیست؟

یک مطالعه اشاره می کند که یادگیری بعد از ظهر ممکن است حافظه بلند مدت را بهبود بخشد. البته ، یادگیری دروس مستلزم حفظ طولانی مدت همه چیز از کلمات و واژگان گرفته تا قوانین صرف و بیشتر است ، بنابراین این می تواند برای بسیاری از دانش آموزان مهم باشد.

از آنجایی که هنوز خیلی دیر نشده است ، احتمالاً هنوز کمی انرژی دارید. مطالعه برخی دروس ممکن است خسته کننده به نظر برسد ، بنابراین مهم است که شما انرژی کافی برای حفظ تمرکز خود را داشته باشید. مطالعه بعد از ظهر باید این کار را انجام دهد. از آنجا که عصر به طور کلی زمان “شما” است ، ممکن است موقعیت بهتری برای به حداقل رساندن حواس پرتی داشته باشید. داشتن حواس پرتی کمتر می تواند منجر به بهبود تمرکز شود و به شما این امکان را می دهد که به طور کامل در مطالعه شرکت کنید.

تحقیقات نشان داده است که مطالعه قبل از خواب می تواند به شما در یادآوری بهتر آموخته های شما کمک کند. در این مطالعه ، شرکت کنندگان مجموعه کلمات را حفظ کردند. این مطالعه در نهایت نشان داد شرکت کنندگانی که درست قبل از خواب مطالعه می کردند ، کلمات مجموعه را بهتر به خاطر می آورند. بنابراین ، مطالعه واژگان قبل از خواب ممکن است راهی مفید برای حفظ موثرتر کلمات باشد.

بهترین زمان روز برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

۱. زمانهای مختلف را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما مناسب است. اگر توجه نکرده اید ، تحقیقی وجود دارد که می گوید هر زمان از روز بهترین زمان برای یادگیری است. باور کنید یا نه ، محققان همچنین دریافتند که بهترین زمان از روز برای مطالعه مختص به فرد است. به ویژه از آنجا که یادگیری یک زبان یک کار پیچیده با عوامل مختلف است ، باید کاری را که برای شما مفید است انجام دهید. همه افراد متفاوت یاد می گیرند ، بنابراین سعی کنید زمان مطالعه خود را برای بهترین زمان یاد بگیرید.

تنها راهی که می توانید بدانید بهترین کار برای شما این است که با مطالعه در ساعات مختلف روز آزمایش کنید. برای یادگیری زبان  انگلیسی چه چیزی بهتر است؟ به نظر می رسد چه چیزی بیشترین نتیجه را می دهد؟ چه چیزی باعث می شود در مورد مهارت های زبانی خود بهترین احساس را داشته باشید؟

۲. سعی کنید موضوعات مختلف را در ساعات مختلف روز مطالعه کنید.

همانطور که در زمان های مختلف مطالعه را آزمایش می کنید ، باید در مباحث مختلف در ساعات مختلف روز نیز مطالعه کنید. بسته به زمان ممکن است موضوعات مختلف را به طور موثرتری بیاموزید. به عنوان مثال ، از آنجا که یک مطالعه نشان می دهد حفظ کلمات برای مطالعه عصرگاهی بهتر است ، ممکن است بخواهید قبل از خواب واژگان را مطالعه کنید تا ببینید روز بعد بیشتر به یاد می آورید. از آنجا که مطالعه دیگری افزایش بهره وری را در صبح نشان می دهد ، ممکن است زمان مناسبی برای کنار گذاشتن برخی از قوانین گرامری ظریف باشد که شما با آن دست و پنجه نرم می کنید.

دیدگاه شما
پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه